امبدینگ درمان لاغری

مروری بر روش درمان امبدینگ

این روش درمانی بر پایه مداخله و جایگذاری نخ جراحی در نقاط طب سوزنی می باشد.در واقع این درمان شاخه ای از طب سوزنی گسترش یافته و جدید است.تحریک فیزیولوژیکی و فیزیکی این روش موجب تاثیر گذاری آن شده و برعضلات ،اعصاب محیطی ،جریان خون و سیستم ایمنی بدن تاثیر مثبت می گذارد.از آنجا که استفاده از سوزن در طب سوزنی موقتی بوده،این شیوه درمان با طولانی بودن واثرگذاری بیشتر توانسته است این نقطه ضعف را پوشش دهد.

اصول درمان امبدینگ

نخهایی که در این روش بکار می روند بی ضرر و قابل جذب در بدن می باشند.آنها پایه آلی دارند و پس از  یکماه جذب بدن می گردند.انواع مختلفی از نخها و روشهای درمانی در این شیوه اتخاذ می شوند که به نوع بیماری و محل آن و همچنین طبع فرد بستگی دارد.

کت گوت یا امبدینگ روشی نوین در لاغری موضعی

امبدینگ در لاغری

موارد کاربرد درمان

در کره،امروزه پزشکان این روش درمانی را اکثرا به هدف افزایش زیبایی فرد انجام می دهند،اما با توجه به افزایش تجربیات در این زمینه پای آن به طب اطفال،داخلی و زنان نیز باز شده است.برخی از موارد کاربرد آن به شرح ذیل می باشند:

تخفیف دردهای مزمن مانند درد شانه،سرو گردن،مهره ها و عضلات

اصلاح موقعیت ستون فقرات که بوسیله عدم تعادل در عضلات رخ می دهد.

همچنین در فتق دیسک مهره های گردنی،کمری و انحراف ستون مهره ها نیز این روش بکار می رود.

تاثیر بر پوست و زیبایی افراد که با تحریک مداوم و تکرار شونده پوست و بافت نرم در طی یک الی شش ماه انجام می گردد.این روش سنتی زیبایی پوست بویژه برای از بین بردن چروکهای پیشانی و اطراف دهان و بینی مفید است.

  فرم دهی بدن و رفع چاقی:

عمدتا چاقی به دلیل افزایش مصرف کالری رخ می دهد.انقباض و انبساط غیرطبیعی عضلات نواحی شل و وارفته باسن و بازوها و پهلوها با این روش اصلاح می گردد.همچنین جایگذاری این نخ ها در بافت چربی افراد موجب افزایش خون رسانی به بافت سلولیتی چربی شده و موجب لاغری موضعی می گردد.

 لاغری با روش کاشت نخ در طب سوزنی یا همان امبدینگ

امبدینگ روش خاصی است .در این درمان پزشک نخ استریل کت گوت را در موضع قرار میدهد.این نخها ،نخهای تک رشته ای جراحی هستند که به تکه های ۷_۸میلمتری قیچی میشوند و در نقطه های طب سوزنی قرار میگیرد و در طول ۳_۴هفته جذب میشود،در واقع در این روش طول مدت درمان کوتاه میشود اما قدرت درمان حفظ میشود.قطعه نخ کاشته شده تاثیر طب سوزنی را به صورت دایمی حفظ میکند و باعث بالانس و تعادل انرژیهای بدن میشود.

درمان امبدینگ هر ۳هفته انجام میشود تعداد جلسات درمانی در موارد حاد از ۱تا ۳ جلسه میباشد و در موارد بیماریهای مزمن و طول کشیده ۱۰_۱۵جلسه نیاز است.

مزایای امبدینگ

۱٫تعداد جلسات درمانی کمتر میشود

۲٫تاثیر دایمی در طول درمان

۳٫ارزانتر و انرژی کمتر

روش لاغری با کاشت نخ یا امبدینگ یه روش سنتی و خالص  بر اساس طب سوزنی میباشد اما در اینجا این نخهای قابل جذب به نمایندگی از سوزنهای طب سوزنی وظیفه تحریک نقاط را به عهده میگیرند که این خود باعث آن میشود که در این مدت ۳_۴هفته ای که نخها باید جدب شود این تاثیر و تحریک نقاط به صورت دایم ادامه دارد.و در واقع تحریک این نقاط باعث تنظیم غدد درون ریز،سیستم عصبی و سوخت ساز و همچنین کنترل اشتها و در نهایت به کاهش وزن می انجامد.

در یک تحقیق بالینی از  حدود ۱۶۰۰ مورد ۸۰،%موارد به طور میانگین ۳_۵کیلوگرم در هر ماه کاهش داشته اند.

مقالات مرتبط با لاغری با امبدینگ کت گوت و طب سوزنی:

۱- امبدینگ نخ کت گوت چیست

۲- کاربرد امبدینگ کت گوت نسبت به طب سوزنی

۳- طب سوزنی در زیبایی سینه

۴- لاغری با طب سوزنی

۵- درمان چاقی با طب سوزنی