طب سوزنی زیبایی

جادوی طب سوزنی زیبایی و از بین رفتن چین و چروک و جوانسازی و رفع افتادگی پوست صورت:

خانم ها معمولا به دنبال بهترین درمان که بتواند برای چند سال چین و چروک، خطوط صورت، پف زیر چشم و دیگر نشانه های پیری را از بین ببرد، هستند. یکی از روش هایی که اخیرا توجهات بسیاری را به خود جلب کرده، طب سوزنی می باشد.
گزارش ها حاکی از این هستند که انجام طب سوزنی هزینه کمتری نسبت به بوتاکس و دیگر روش های مبتنی بر جراحی دارد و در حال حاضر به انتخاب اول مردم به عنوان روش ضد پیری بدل شده است.
طب سوزنی تاثیری همه جانبه بر فرآیند پیری دارد و تنها بر ظاهر و علائم پیری مثل چین و چروک و خطوط عمیق پوست تاثیر نمی گذارد. در واقع طب سوزنی معتقد است که سیستم ها و دستگاه های مختلف بدن بر یکدیگر اثر می گذارند. مثلا علائم عدم تعادل و نقص عملکرد در کلیه ها می تواند در صورت ظاهر شود.
طب سوزنی با کاهش استرس و تنش در بدن باعث می شود پوست به طور طبیعی ظاهری جوان تر، صاف تر و روشن تر داشته باشد. طب سوزنی زیبایی با کاهش تنش در عضلات موجب از بین رفتن چین و چروک های پوست می شود. این کار با قرار دادن سوزن هایی در نقاط انرژی و تحریک انرژی طبیعی بدن انجام می شود.
برخی از پزشکان سنتی معتقدند که طب سوزنی می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای کشیدن پوست باشد. بسیاری از مردم دارای تنش در عضلات خود هستند که باعث افتادگی و چین و چروک پوست شان می شود.
ولی بسیاری از پزشکان بر این باور هستند که طب سوزنی باعث افزایش کلاژن نمی شود. آنها می گویند طب سوزنی تنها شامل استفاده از سوزن است و این کار هیچ تاثیر به سزایی در تولید کلاژن نمی کند.
همان طور که می دانید، طب سوزنی به عنوان یک روش ضد پیری استفاده می شود و باعث کاهش و رهایی تنش عضلات می گردد. ولی طب سوزنی کلاژن وارد بدن نمی کند بلکه باعث تولید بیشتر این ماده یا فرایند از طریق مواد مغذی موجود در بدن و افزایش سلول سازی زیر پوست می شود. کلاژن بافتی است که پوست ما برای حفظ استحکام و کشسانی و الاستیسیته خود و در نتیجه کاهش چین و چروک نیاز دارد.
 1436091853------
طب سوزنی زیبایی

جراحی پلاستیک، بوتاکس و کاشت نخ صورت،طب سوزنی در لیفیتینگ و جوانسازی صورت:

در جامعه امروزی، همه نگران ظاهر خود هستند و هر روز تعداد بیشتری برای بدست آوردن زیبایی زیر تیغ جراحی می روند یا از دارو های شیمیایی استفاده می کنند.

جراحی پلاستیک:انجام هر گونه عمل جراحی، عواقب و مسائل جدی به دنبال دارد و نباید آن را ساده گرفت.خطرات بسیاری در انجام جراحی پلاستیک وجود دارد که شامل: سکته، حمله قلبی، ایجاد لخته خونی در ریه ها و پاها، خون ریزی شدید که نیاز به تزریق خون دارد، تجمع مایعات در زیر زخم، تجمع خون در زیر محل بریدگی، زخم بستر به علت جریان ضعیف خون، عفونت یا اثر زخم در محل جراحی، سرمازدگی، ظاهر نامتقارن و نا مساوی چهره و صورت و وجود جای زخم دائم که نیاز به انجام تصحیح دارد.

اگرچه در برآورد هزینه جراحی پلاستیک معمولا جراحی های ضروری بعدی برای زیبا سازی که در سالهای بعد انجام می شود، در نظر گرفته نمی شود، ولی با این حال هزینه اولیه انجام جراحی پلاستیک بسیار گران است. به علاوه طول دوره درمان و بهبودی برای عمل جراحی چندین هفته است. همچنین جراحی، مشکلات داخلی و عامل اصلی آنها از جمله افسردگی، استرس، اضطراب که باعث از بین رفتن اثر انجام هر گونه روش های زیبایی می شود، را برطرف نمی کند.

بوتاکس:کسانی که از عمل جراحی می ترسند و از طرفی نیز دوست دارند ظاهری جدید داشته باشند، تزریق بوتاکس را گزینه بسیار خوبی می بینند. شاید ندانید ولی در واقع بوتاکس همان سم رقیق شده بوتولینوم است. این سم که بسیار قوی و خطرناک است را نوعی باکتری ترشح می کند.

در درمان با استفاده از بوتاکس، مقداری از این سم به عضلات شما در قسمت پیشانی و اطراف چشم، تزریق می شود که می تواند چروک هایی که در اثر لبخند، اخم و … در صورت ایجاد شده اند را از بین ببرد. این سم از رسیدن پیام های عصبی به عضلات جلوگیری می کند و در نتیجه عضلات راحت تر و آرام تر به نظر می رسند. در حقیقت با این کار شما عضلات خود را فلج می کنید.تاثیر انجام بوتاکس تنها ۴ تا ۹ ماه دوام دارد و باید آن را دوباره انجام دهید. همچنین ممکن است در شما پادتن هایی ترشح کند که باعث می شود انجام این روش در دفعات بعد تاثیر کمتری داشته باشد.

حتما شما هم افراد مشهور و سرشناس بسیاری را دیده اید که با انجام بوتاکس یا جراحی پلاستیک زیبا تر و جذاب تر شده اند. ولی باید بدانید که بسیاری از کسانی که از این روش ها استفاده می کنند بیش از آنکه چهره ای زیبا داشته باشند، دارای چهره هایی عجیب، مجسمه وار و مصنوعی پلاستیکی می شوند.

طب سوزنی زیبایی هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. در چین باستان برای آنکه ظاهر و صورت همسر امپراطور جوان تر و زیباتر بماند، از طب سوزنی استفاده می شده است. امروزه شما می توانید به اسرار زیبایی طبیعی طب سنتی شرقی دسترسی داشته باشید.